СЛОВО З НАГОДИ ДНЯ МАТЕРІ

Найщиріші і найтепліші слова варто сказати мамі. І не тільки сьогодні на День матері. Даючи життя, вона дарувала нам себе. Через це мама назавжди нею залишиться. А ми залишимося дітьми, бо то нам подароване життя. Мамі властиво пишатися своїми дітьми. Дітям властиво приносити прикрість. Така несвяткова реальність життя. Тому древня мудрість нам усім на допомогу: «Різка й докір надають мудрости, дитина ж, лишена напризволяще, соромить матір.» Приповістки Соломона 29,15

Слово до нас, дітей

Ми покоління тих дітей, які не здібні шанувати як слід своїх матерів. Цьому багато причин і найголовніші дві вказані мудрецем про нас. Батьки забагато шкодували нас і мало з нами говорили. А говорячи, не застосовували різку, яка помагає побачити ще не здібній розумно мислити дитині негативні наслідки її непослуху.

Наші батьки намагались з усієї сили помогти родині справитись з фінансовими кризами і нас вивчити в університетах. А тому працювали скільки можливо і більше. Ми ж зачасто були залишені на самих себе. З нами не було часу як слід розмовляти, навчати, дорікати, пояснювати, виправляти, підбадьорювати, застерігати, розставляти розумні рамки відносно віку і надавати відповідні доручення. І ось ми виросли недовиховані, недонаставленні, егоїстичні, байдужі, поверхневі, самозосереджені.

Найбільше від цього постраждали наші матері. Їх Господь створив чутливішими і емоційнішими, тому вся наша гострокутість, сильнозайнятість і черства байдужість бентежить і ранить їх, веде до частої печалі і самотніх сліз. Ще болючіше тим, хто з не відпустили. Але мама завжди як своє сприймає все добре і недобре що відбувається з її дітьми.

Наші життєві і робочі невдачі ранять наших матерів, як і ранять негаразди у наших родинах. Але найбільше їх ранить мабуть наша байдужість. У нас своє життя, мільйон своїх справ/суєти/клопотів. Нам на свої сім’ї бракує часу і ми ніби й не забуваємо матерів але надто вже рідко спілкуємося з ними, ще рідше заходимо чи заїзджаємо. У час тотальної цифрової доступності ми недоступні для уже не молодої, деколи одинокої людини, яка привела нас на світ і вчила в ньому жити. З усіх п’яти відомих мов любові мама найчастіше потребує однієї – нашої постійної і бажано щирої уваги до неї, до її життя, до її радості і смутку, болячок і тривог.

…Вона в нас одна і її як і тата, ніким ніколи не заміниш. А ми можемо знайти час не лише для дзвоника, але й поговорити, не лише заглянути, але й потурбуватися. У нас ніколи не буде часу, але це не має зачепити її, бо наше іґнорування і байдужість соромить її найгірше.

З усіх історій Святого Письма про сім’ю мене особливо зачіпає увага Розп’ятого Ісуса, одні з останніх слів якого були слова турботи про маму, яка мала прийняти Його друга і учня як сина, котрий її догляне. До речі, це ми, діти, отримали заповідь шанувати її разом з татом. Без цього дарма просити у Бога благословення для себе.

…Коли ж у тебе вже немає живої мами то в пам’ять про неї потурбуйся про забуту самотню літню жінку, подаруй їй трішки своєї уваги.

Слово до жінок

Прислухайтеся до мудрості святої Книги, більше спілкуйтеся наставляючи своїх дітей. Якщо насправді любите, то не жалійте для них різки, без неї важко вчити про наслідки… Не економте слів мудрості, навчання і наставляння для свої неповнолітніх дітей.  Лише ви зможете навчити їх як слід поважати і любити інших, починаючи з їхнього батька.

Якщо ви уже виростили і відпустила своїх дітей, то втручайтеся в їхнє життя лише вашими тихими молитвами Господеві. Ніхто каще за вас цього не зробить. Ви не мусите погоджуватися з  усім, що роблять ваші діти, але ви не можете не благословляти їх, просячи у Господа милості, мудрості та захисту для них.

І навіть якщо ви не мама власним дітям то знайте, що Творець вклав в жінку особливе материнське серце, яке здібне опікаючись наставляти, щоб ваш досвід і життєва мудрість прислужилася молодшим за вас. Це неабияк потрібно нам, церкві, суспільству.

Тому усіх матерів, усіх жінок і дівчат вітаю з Днем Матері! Ви Господній особливий і неабияк цінний подарунок. Бережи вас Господь Бог!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *