ДОЛЕНОСНІ ПОМИЛКИ БАТЬКА

Beauvarlet, Jacques-Firmin

Ніколи історія Лота не лишала мене байдужим. Перечитав за планом церковного читання 19 розділ книги Буття, повернувся до попередніх 13 і 18. І склався пазл: богонатхненне Писання залишає цю лиху сімейну драму, щоб надати чоловікам, лідерам і священникам своїх родин надзвичайної важливості урок: наші лідерські рішення сьогодні доленосно впливають на всю долю родини — дружину і дітей в майбутньому.

Перше доленосне рішення Лота принесло економічний добробут — він вибрав процвітаючу долину. Недалекоглядність цього рішення була в недооцінці сили впливу суспільства на його родину і слабкість свого. Було відомо, що у тому благодатному краї особливо лихі, брутальні й аморальні люди. Лот був впевнений в собі (і він устояв), але він не дооцінив силу негативного вплив оточення на дочок і дружину, яка загинула з туги за добробутом. 

Друге доленосне рішення було не втікати в гору, як це цілком осмислено радили Анголи, а залишитися ближче біля ворожого міста.  Трагічна недалекоглядність цього рішення в тому, що Анголи немов би штовхали Лота повертатись у сторону Авраама, який залишався на Заході, де гори. І там, у нього і його оточенні знайти для своєї неповної родини безпечне пристановище, і, ймовірно, майбутніх чоловіків для своїх дочок. Але чи то гордість чи звичка не напрягатися привела до торгу, який завершився коротшою дорогою і… інцестом. Світогляд його дочок, який формувався содомською атмосферою санціював розвиток подій саме так. 

Урок історії очевидний і не один. Найперше завжди думати про те, як моє рішення проблеми може зачепити в майбутньому моїх дітей і дружину. І точно як батько, який виховує своїх дітей, я маю потурбуватися про здорове оточення для моєї родини. 

Які ваші уроки?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *