КРАЩА ЧАСТКА

«Марта… мала… сестру, котра звалася Марією, яка, сівши біля ніг Господа, слухала Його слова. Марта клопоталася різним приготуванням; тож спинившись, сказала: Господи, чи Тобі байдуже, що моя сестра залишила мене саму служити? Скажи їй, щоб мені допомогла! У відповідь Господь сказав їй: Марто, Марто, ти журишся і клопочешся багато чим, а потрібне — одне. Марія ж вибрала кращу частку, яка не відбереться від неї!» Луки 10,38-42 

Краща частка — це та, яку обрала Марія: бути поряд з Ісусом. Попри всю необхідність служити Ісусу і людям, попри всю важливість реалізації свого таланту нам дуже важливо бути поряд з Учителем: вслухатися в Його слова, в Його інтонацію, споглядати Його реакцію, споглядати Його вчинки, просто переживати Його близькість. Взагалі не біда, якщо немає емоційного переживання — близькість можна пережити смислову: вчитування в Слово, розмірковування і молитва дарують прекрасну близькість.

Ця безпосередня близькість мені, християнину потрібна, бо Він Господь і Бог, Володар, Вічносущий, Друг добрий і милосердний, Джерело життя і віри. Він дозволяє слухати і бути поряд. Він не нав’язується, але охоче слухає все і навіть найгірше. Він зігріває Словом і прийняттям, але відштовхує зарозумілість, релігійну пафосність і зверхність. Він поряд і це втіха. Біля Нього можна бути собою, і, здається, при Ньому ми приходимо до сутності себе. Всепроникаюча дія Його любові або змінюючи захопить мене, або я просто піду дорогою решти і продовжу шукати себе. 

… Як і для Марії, для мене це вибір — свідоме рішення зупиняти шалений коловорот дня, щоб трохи посидіти з Ісусом. А інакше мені не вижити ні з людьми, ні з собою. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *