НАЙНЕСУЧАСНІШЕ ПОДОЛАННЯ ДЕПРЕСІЇ. І Царів 19

I Цар 19:9-11: “Там він увійшов у печеру й переночував у ній. Аж ось прийшло до нього таке слово Господнє: «Чого ти тут, Ілле?» Відповів: «Я палаю горливістю за Господа, Бога сил, бо сини Ізраїля покинули завіт твій, жертовники твої поруйнували й пророків твоїх вістрями повбивали. Зоставсь я один та вони намагаються й мене звести зо світу.» Господь сказав йому: «Вийди, встань на горі перед Господом.» І ось прийшов Господь. Великий, потужний вітер, що розривав гори й торощив скелі, йшов перед Господом; та не у вітрі Господь! Після вітру стався землетрус, та й не у землетрусі Господь!”

I Цар 19:13-16: “Скоро Ілля його вчув, то затулив обличчя плащем, вийшов і став при вході в печеру. Тоді заговорив до нього голос: «Чого ти тут, Ілле?» Він відрік: «Я палаю горливістю за Господа, Бога сил, бо сини Ізраїля покинули завіт твій, жертовники твої поруйнували і пророків твоїх лезами повбивали. Зоставсь я один, та вони намагаються й мене звести зо світу.» Господь же йому сказав: «Іди, вернися твоєю дорогою до Дамаської пустині, а як прийдеш туди, помажеш Хазаела царем над Арамом. Потім помажеш Єгу, сина Німші, царем над Ізраїлем, і Єлисея, сина Сафата, з Авел-Мехоли, помажещ пророком замість себе.”

Подвійне питання — подвійна відповідь. Бог не залишив свого мегавідважного пророка який “здувся” перед царицею. Бог веде Іллю дорогою зцілюючої терапії. Ось вона:
• Спочатку Господь послав перекус і дозволив виспатись. (Ну це ми знаємо: здорова їжа і впорядкований сон лікують)
• А тоді Бог додав надприродної сили на неймовірну дорогу – важливо усвідомити, що слухняний завжди отримує силу від Бога. Деколи вона перевершує розуміння і навіть закони фізик і біології.
• Сорок днів дороги це безглузда ніби робота. Але це дія з послуху. Треба йти а не дискутувати. Це мене наштовхує на значимість духовних дисциплін.
• Після сну (важливо все-таки висиплятись) Бог починає душеопікунську бесіду з єдиного питання, яке штовхає Іллю зформулювати сенс його життя, служіння, боротьби.
• «Чого ти тут» може означати: Ілля що з тобою сталося? Чого ти в такому стані? Чого ти так сильно наляканий? А може Чого ти засумнівався? Щодо ти в тік? З чого ти взяв що тобі кінець?
• Замість відповіді і коментарю Бог запрошує свого пророка на зустріч з Собою. Вона не така, яка була з Мойсеєм, коли горів кущ, вона не така, яка була з Йовом, у якого перед тим як говорити Бог забрав все майно і родину і здоров’я. Ця зустріч посеред стихій. Це не звична і не пояснима потужність коли смерч реве і земля двиготить. Чому тихий вітер? Може тому що Бог не тисне на людину силою страшною і не потужністю розум перевертаючою але говорить в тишині його внутрішнього світу. Бог приходить тихо. І людині потрібно прислухатись.
• Але найнезвичніші коли Ілля вже все зміг викласти найвидатнішому консультанту, який зконструював його тіло, душу і дух, то, у відповідь отримав… доручення нового служіння, нової праці.

І надважливе: Богу важлива душа окремо взятого служителя, який переляканий, загнаний, у тупику. Він поряд і готовий почати процес відновлення і спорядження. Бо Бог любить людину.

Що маємо в підсумку?
Кроки для подолання кризи, зриву, виснаження згорання:
Турбота про базові життєві потреби
Підкореність (духовній) дисципліні
Досвід зустрічі з Богом і чесної відповіді про себе і свій стан
Оновлення і ясна свідомість подальшої відповідальності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *