На кожну проблему у Бога є приготовлений герой

Govaert Flinck (1615–1660). The Angel appearing to Gideon in the field (Judges VI. 11-18)

“Ангел Господній з’явивсь йому та й каже до нього: “Господь з тобою, хоробрий чоловіче!” А Гедеон до нього: “Любий мій пане, коли ж Господь з нами, так чого ж усе це скоїлося з нами? І де всі його чудеса, що про них нам наші батьки оповідали, казавши: Хіба не вивів Господь нас із Єгипту? Та ось тепер Господь і відіпхнув нас і віддав нас у руки мідіянам.” Господь же звернувся до нього й сказав: “Іди в оцій твоїй силі. Ти врятуєш Ізраїля від руки мідіян. Знай, я тебе посилаю!” Та Гедеон відрік йому: “Мій Владико любий! Чим же я вирятую Ізраїля? Родина моя найостанніша в Манассії, та й я найменший у домі мого батька.” Господь же сказав до нього: “Я буду з тобою, і ти поб’єш мідіян, як одного чоловіка.” (Суддів 6:12-16)

На кожну проблему у Бога є приготовлений герой,  який її вирішить. Але часто вибрані герої вважають що

1) проблема більша за них,

2) що це проблема з Богом

3) що вони за слабкі

4) що їхній загальний з прихильними вплив мізерний.

Тут таким чином ще одна проблема – у самому герої. І він також є проблемою. 

Боже покликання людини вказує на те, що

1) Сам Бог готовий вирішити наявну ситуацію,

2) Бог знає про потенціал того, кого кличе,

3) саме покликання це вже початок процесу визволення,

4) найголовніше що варто прийняти/усвідомити/закарбувати – що Бог поряд і що Його обітниця здійснися. А це предмет віри в Бога і довір’я Божому слову. 

Історія покликання Гедеона – це наша історія. Ми завжди бачимо проблеми немов би під мікроскопом. Це ми прямо чи не прямо звинувачуємо Бога, що то Він таке з нами/родиною/людьми/ситуацією допустив. Як правило ми або недооцінюємо або переоцінюємо як наші здібності, так і наш вплив. 

Але добрий Бог ніколи не випускає нічого з під контролю. Він знає твій і мій потенціал тому вкладаючи в нас неспокій по ситуації кличе нас стати Його співпрацівником. Він обіцяє свою підтримку і допомого, головне що обіцяє бути з нами поряд і не покидати нас. 

А що ми? Ми або вірою приймаємо покликання і з усім довір’ям Божому слову беремося за справу, або ж зациклені на собі депресуємо у безвиходді – саме так діє невір’я. 

Історія Гедона то заклик до дії – з Господом Спасителем до справи. І вже краще ми вступимо з Богом в діалог і відкриємо очі і серце щоб спостерегти за Його знаками, ніж байдужо відмахнешся – щоб робив хтось інший. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *