ПРИНЕСЕНИЙ ПЕРЕД ГОСПОДОМ

«І коли, згідно із Законом Мойсея, минули дні очищення, то принесли Його до Єрусалима, щоби поставити перед Господом, як то записано в Господньому Законі: кожне немовля чоловічої статі, яке є первородним, назветься святим для Господа.»
‭‭Луки‬ ‭2:22-23‬ ‭

Для чого батькам приносити дитину перед Господом? Невже Він не споглядає кожну родину/дитину і постійно? А для чого йти саме в храм, місце колективної зустрічі з Богом? Що жертва значить? За що?

  1. Принести дитину перед Богом — це визнати, що все від Господа: і утримання існуючого життя, і з’явлення нового. Прийти перед Богом означає визнати Його владу як Життєдавця у власному житті і житті своєї родини.
  2. Бог не одноразово немов ‚вириває‘ людину від звичного і щоденного місця задля особливої зустрічі з Ним – ось для чого треба було йти в храм. Можливо Господь хоче, щоб ми приготувалися і відповідно налаштувалася на зустріч з Всевишнім, щоб були спроможна почути Його голос, дослухатися до Його повеління, порадіти спільності з Творцем.
  3. Прийти в храм, місце спільного поклоніння – це помістити себе у спільноту шукаючих Бога людей, розділити минулу, теперішню і грядущу біль та радість ближніх і свою. Людина, яка залежна від Бога, завжди визнає свою співпричетність до спільноти.
  4. У цьому розділі особливо Лука неодноразово підкреслює про необхідність виконання Закону. У земних батьків Сина Божого не було привілеїв обійти кумівським способом встановлений попередниками порядок. Бо підкорення Богу серцем завжди видиме підкоренням встановлених порядків.
  5. Якщо тоді Йосип і Марія мали принести жертву за гріх, то сьогодні послідовники Божого Сина, які вірою в Нього отримали прощення гріхів приходять, щоб принести жертву подяки – в тиші і вголос прославити Бога і подякувати за Його дари.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *