ЦАР ЖАХІВ

Дуже зачепила Білдадова ідея про Царя Жахів у книзі Йова 18:14.

Неодноразово звертав увагу як на прочитання Біблії впливає вік, (не)знання, і… суспільні чи особисті негаразди. Око вихоплює щось особливе, що хоч якось дотичне до атмосфери.

Книга Йова — це монологи в діалозі: Йов і друзі. У монолозі Білдада, одного з друзів Йова, увага вихопила незвичне словосполучення — цар жаху:

Віді́рвана буде безпе́ка його від наме́ту його, а Ти до царя жахів його приведе́ш… Йов 18:14 ІО

Його відірвуть від надійного над головою даху і змусять вирушити до царя жахів. Йов 18:14 UMT

He is torn from the tent in which he trusted and is brought to the king of terrors. Job 18:14 ESV

Головна думка пов’язана з долею людини нечестивої, яка свідомо вибрала жити виключно за своїми правилами, цінностями та інстинктами. Але оскільки людей без релігійних немає, то така людина поклоняється собі. І в час значної кризи, серйозної хвороби, коли відчутні сліди смерті той, чий світ крутився навколо нього, раптом губить будь яке опертя, ґрунт під ногами. Впевненість в собі відходить, натомість наближається … цар жаху. Так древні персоніфіковували смерть.

Чому цей цар жаху не має влади над людино віри і благочестя? Бо центр зосередженого поклоніння за межами смертної людина. Побожний зосереджений на Бозі і Його заповідях. І в час усього лихоліття, хвороби смертельної і навіть коронавірусу він довіряє Богу, він опирається на Спасителя Ісуса, він знає визначену долю у Божественному світлі. Він живе надією воскресіння.

Чого звернув увагу на царя жахів? Через щоденні повідомлення про наступні сотні померлих від коронавірусу спочатку в Китаї, а тоді цей цар жаху пішов по світу. Особливо косить в Європі і вже дійшов до України.

Якщо твоя релігія зосереджена на тобі, а твоє християнство формально-обрядове чи філософське, то цар жахів перевершить будь які твої уявлення про нещастя …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *