ІДОЛИ СОТВОРЕНІ І УСПАДКОВАНІ

Він (юдейський цар Осія, 725-697 рр.) понищив пагірки, і поламав стовпи для богів, і стяв Астарту, і розбив мідяного змія, якого зробив був Мойсей, бо аж до цих днів Ізраїлеві сини все кадили йому й кликали його: Нехуштан. Він надіявся на Господа, Бога Ізраїля… (ІІ Царів 18,4-5)

Мене ця сторінка єврейської історії утверджує у категоричній необхідності і оправданні знищення (навіть брутальному) пам’ятників Леніну по усій Україні. Ні, це не твори мистецтва, бо ті як правило унікальні і неповторні. Пам’ятники богоборцю Леніну давно уже стали культовими місцями «духовного» поклоніння – варто спостерегти з якою одержимістю їх захищають. І це не просто спадщина історична – це ті ж пагорби для поклоніння. І як богообраний народ грішив з Ваалами та Астартами, так частина українського народу до сьогодні грішить з вождем пролетаріату.
Колись, коли цей пам’ятник ще був в Ірпені, моя дитина запитала хто це. І коли я розповів хто це і до чого привела його сатанинська ідеологія, то логічно стало питання – а що цей бовван робить у серці міста і згодом парку… (в Ірпені з зими уже все – нема що пояснювати) Гірко, що чимало навіть євангельських віруючих, ностальгуючи за радянсько-комуністичним ессесесером відстоюють ідола. Ймовірно є базове нерозуміння суті релігійної ідеології комунізму.
Звичайно, я не пов’язую негайне духовне зцілення українців зі знищенням бовванів Леніну – для цього потрібне жива віра в Господа Ісуса та послух Слову. Але подібне знищення, як би хто нас у варварстві не звинувачували, потрібне.
Думаю Єзекію не лише у варварстві звинувачували, а й у святотатстві – він знищив навіть витвір Мойсея – мідного змія, погляд віри на якого давав зцілення покусаному народу. Чому? – бо люди почали замість Бога поклонятися предмету. А це згідно першої і другої заповіді неприпустимо і є дорогою прокляття!

Тому разом з Єзекією мусимо вчитися без жалю розбивати усі свої власноруч сотворені ідоли і не забути при цьому руйнувати ідоли, які ми успадкували від наших батьків чи народу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *