СТРІТЕННЯ

Художник-богослов?
Рембранд: художник-богослов?

Мені дуже близький коментар – картина, на якій Рембранд зобразив пророчицю Анна, дочку Фануїлову за текстами біблійних пророків. Ось чому вона і була пророцею – бо у Слові зналася, пророцтво любила. Саме тому і чекала на спасіння і побачила його в дитяті Ісусі – бо так пророкували Божі мужі про Месію, який визволить народ від їхніх гріхів. Тому і зустріла Месію посеред свого буремного часу, сповненого безнадії, відчаю та байдужості.

Через Стрітення – ось таку зустріч родини Йосипа-Марії-Ісуса з двома людьми похилого віку ми відкриваємо собі що часто люди в релігії не готові побачити Бога який насправді близько (жоден представник духовенства не “помітив” Ісуса). Але Його бачать ті хто шукає і любить Бога і слухняні Його Слову.

А ще ця зустріч повинна була утвердити, попередити і приготувати матір Марію. Утвердити у божественності її-не-її Сина, попередити що Він належить усім і євреям і поганам і приготувати її до брутальної і насильницької жертви Сина.

… Цей день запам’ятала Марія – бо у тій зустрічі її небесний Батько дуже особливо потурбувався про неї, привідкривши сокровенне. І зробив Батько це через двох: Симеона-слухняного-Духові і Анну-слухняну-Слову.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *