СВЯТО ПЕРЕОБРАЖЕННЯ

Александр Іванов. Ескіз. Кін.1840 – поч.1850-х рр. Москва

Матвія 17,1-6; Луки 9,28-36

З року в рік на свято Переображення чую від проповідників у різних церквах один і той самий заклик-побажання: свято переображення і нам потрібно переображатися, робитися подібним на Господа. Заклики правильні, про це вчить Писання, але не в цій історії.

То що вчить, на що вказує подія з життя Ісуса, які відбулася на горі?

По-перше, нам відкривається слава Ісуса, яка Йому належить, яка Його на справді. І найбільші пророки і світочі Старого Заповіту, які також з’явленні в славі, Ілля і Мойсей насправді Його слуги (Луки 9,32).

Тому споглядаючи Переображеного подумайте про славного Бога Яким є Ісус, спробуймо уявити славу Месії, бо на горі була явлена тільки малесенька частина її, щоб не вбити учнів (Луки 9,29-32, Матвія 17,1-6; Вихід 33,20).

Бажаю щоб день переображення заповнить нас роздумами про Несотворенного, Відвічно Сущого разом з Отцем СИНА. Споглядання слави Божої переобразило Мойсея. І нас переобразить споглядання ІСУСОВОЇ слави.

По-друге, на горі переображення, коли Ісус “зодягнуся” на не тривалий час у частинку належної Йому слави, тим самим потрапивши немовби у “відпустку” додому, Він не просто спочивав – головна розмова на горі прославлення була… тема страждання (т. 31). Ісус не просто став жертвою неприязні ворогів та обставин, Він прийшов щоб померти і жив ні на мить не випускаючи з уваги ціль – Голгофу.

На день переображення споглядаймо Агнця Божого, досконалу і назавжди достатню жертву за гріхи мої, твої і усього світу.  А дотик до Агнця не може не змінити людини.

Таким чином не потрібно закликати переображатися на день свята Переображення, краще возвеличувати Ісуса, як це роблять євангельські автори. Наближення до Божої слави змінює людей. Наближуючись до Ісуса, Царя і Агнця ми зазнаємо найсильнішої трансформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *