Сьогодні був на Майдані

Сьогодні був на Майдані. Йшов по Хрещатику і наздогнав літню киянку, яка несла повний картонний ящик смажених пиріжків і припрошувала хлопців біля палаток взяти декілька. Що ті вдячно і робили. Зворушлива картинка – врізалася в пам’ять.

Зловив себе на думці що відчуваю себе комфортно і навіть святково – якасьфото 3 така атмосфера навколо створена людьми які прогулюються з прапорцями та стрічками і численними витворами народного “мистецтва” вздовж дороги: хтось фото розвісив, хтось карикатуру, хтось картини, вірш на стовп прикріпив, то там то тут мистецька інсталяція ). Правда домінує політично-соціальна тематика, і все ж… А ось майстер клас для бажаючих спробувати гру на литаврах.

Незвично бачити камуфляжно вбраних людей з самооборони в бронежилетах та з палицями – але от що дивує, так це загальна народна самоорганізація. Якщо мені треба би було дитині чи іноземцю пояснити що таке Запоріжська січ, то мабуть найкраще відвести на Майдан).

Це мабудь в історії України неповторне – велелюдне віче (для ока – незліченне море людей) починається з духовного слова – проповіді та спільної молитви. І таке від неділі до неділі. Мене порадували присуфото 1(1)тні на Майдані увагою та повагою до слів священнослужителів. А спільне “Отче наш” двадцятитисячним звуком незабутнє. Дав би Господь правдивого богошукання і завтра і позавтру посеред нашого народу.

У зрівняні з груднем відмітив загальне зміщення майданівських акцентів з євроінтеграції на протистояння між народом та негідним керівництвом: проти беззаконства і насильства зі сторони владутримаючих, проти переслідування і засудження людей невинних і відсутність суду над винними, проти брехні та позірної розкоші на тлі загального збідніння.

фото 4Коли йшов в бік від Майдану якраз звучав гімн – погляд вловлював чоловіків і жінок, літніх і молодих які в стороні від головного дійства … співали гімн разом. Подумав – ось як офіційна символіка не завдяки а всупереч владі стає народною насправді.

Мені, до речі, симпатично, коли політичні лідери можуть вільно йти в народ. Цікаво чи це збережеться коли вони будуть займати вищі посади?

Поглянув на записані спостереження – щось надто позитивно на загальному тлі ситуації, де відчутний певний глухий кут і повна невідомість і тривога. Господи, благослови Україну народом який боїться Тебе і упокорюється перед Тобою, тікає від гріха в собі і не миритися з ним навколо аж до людей при владі. А ще благослови мирним виходом з кризи…

P.S. фото взяв тут: http://ukr.lb.ua/news/2014/02/09/254793_kieve_nachalos_narodnoe_veche.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *