БАПТИСТИ НЕ МОЖУТЬ ЗАЛИШАТИСЯ НЕЙТРАЛЬНИМИ…

До християнської спільноти України

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

 «Ви – сіль землі. Коли втратить силу , то чим насолити її? Вона вже ні до чого не придатна, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми»  Матвія 5:13

 

Вважаємо своїм обов’язком заявити, що текст «Про ситуацію в Україні » (див. повний текст: Нестерук В.В. Про ситуацію в Україні // http://baptist.org.ru/news/broadcast/3767) – приватна думка голови ВСЦ ЄХБ і не відображає спільної позиції українських баптистів. На жаль, думка, висловлена ??в інтерв’ю російським колегам у приватному порядку, стала майже офіційною «заявою».

Дана думка спрощує соціальну позицію ЄХБ і доводить її до крайності «нейтральності», ніби Церква може жити в якійсь нейтральній зоні, поза суспільством, його запитами і проблемами.

Нагадаємо, що з початку своєї історії баптистська Церква відстоювала цінності свободи і справедливості. Вже перші лідери вітчизняного баптизму заявили цілком конкретну соціальну позицію: «За вільну Церкву у вільній державі».

Незалежність Церкви від держави (сьомий баптистський принцип) не означає відособленості Церкви від суспільства, аполітичності або асоціальності. Баптисти України вітали незалежність, служили своєму народу соціальним і духовним потенціалом своїх громад.

Як частина свого народу баптисти поважають вибір людей і їх свободу захищати цей вибір на мирних мітингах. Євангельські християни не можуть залишатися «нейтральними» , коли органи влади зловживають даними їм повноваженнями – коли проливається кров студентів, корумповані суди приймають антизаконні рішення, а силові органи захищають не народ, а владу.

Участь у мітингах – особиста відповідальність віруючих, ця відповідальність невіддільна від віри і втілює її в громадянській позиції. Церкви ЄХБ не закликають до політичних акцій, і, тим більше, до насильницьких дій, але заохочують до відповідального особистого вибору, а також до заступництва за постраждалих і несправедливо обвинувачених, до допомоги ближнім, до активної молитви за мир, правду, благоденство свого народу.

Ми переконані, що потрібно використовувати всі можливі духовні та моральні аргументи і засоби для врегулювання ситуації на благо народу України.

Закликаємо до активного молитовного предстояння за український народ, до допомоги і захисту, до миротворчості та Благовістя в ці складні дні. Ми можемо по-різному проявляти свою турботу про людей, але не сміємо залишатися байдужими.

Боже, бережи Україну !

Викладачі богословських шкіл ЄХБ

Микола Романюк

Михайло Черенков

Анатолій Прокопчук

Федір Райчинець

Олександр Гейченко

Денис Гореньков

Тарас Дятлик

Денис Кондюк

7 thoughts on “БАПТИСТИ НЕ МОЖУТЬ ЗАЛИШАТИСЯ НЕЙТРАЛЬНИМИ…

 1. Браття, дякуємо за свіжий погляд, що суттєво відрізняється від номенклатурно-партійного погляду ВСЦ ЄХБ.

 2. Ис.1:17 научитесь делать добро,
  ищите правды, спасайте
  угнетенного, защищайте сироту,
  вступайтесь за вдову.
  Как оставаясь нейтральным можно исполнить эту заповедь?

 3. “Якщо я забуду за тебе, о Єрусалиме, хай забуде за мене правиця моя!Нехай мій язик до мого піднебіння прилипне, якщо я не буду тебе пам’ятати, якщо не поставлю я Єрусалима над радість найвищу свою!…
  (Пс.136:5,6. Для мене це особливий текст. у ньому показана любов людини до своєї землі, до батьківщини. Так, це єврейська пісня, але вона мене вчитья, як українця любити і молитись за свою батьківщину, за землю, в якій я народився. Як викладач, студент, пастор, батько, просто християнин і громадянин вважаю, що не можна ховати “голову в пісок”. Усією семінарією, в якій Бог дарував відповідальну посаду, молюсь за Україну! Не можна залишатись байдужим!!!

 4. Серед віруючих завжди були пасивні-нейтральні,та активні-небайдужі. Пасивні завжди гарно говорили про любов але не йшли до людей,не знали життя людей не несли людям живе Євангеліє, а активні завжди були серед людей, були світлом для них і добрими справами і живим Словом Христовим. Байдужість є великий гріх, він живе там де немає любові, милосердя, живої віри.

 5. Спасибо большое за реакцию на нейтралитет!
  Я в церкви с рождения и вот спустя 45 лет могу сказать, спасибо за то что дали надежду на то, что в нашем братстве есть не только братья, но и появляются мужчины!!!
  Будьте благословенны и сильны в Господе, тот Бог который в вас сильнее того кто в мире!!! Спасибо за надежду!!!

 6. Дякую за Вашу позицію,адже істинно віруюча людина не може залишатися байдужою й надівши маску “праведності” вдавати,що”я вище політики”.Навпаки,це демонструє якийсь духовний застій.Людина навіть невіруюча не може не відчувати болю коли б ють наших братів та сестер,навіть якщо можливо дехто з них невіруючі.Ми призначені відкривати їм слово Істини та плакати з ними коли вони плачуть й радіти коли вони радіють.Інакше ,можна запідозрити віруючих у наявності якоїсь емоційної недорозвиненості або може духовної патології.Як ми зможемо вплинути на суспільство якщо будемо відмежовуватись від нього?Як ми зможемо бути світлом для світу якщо нас не цікавить реальне життя?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *