Чим для Церкви корисний День закоханих (св. Валентина)?

valentines-day-wallpaper-2012-takeaweirdbreakblogspotcom-valentines-day-background-03

Корисний тим, що християни можуть ствердити цінність подружжя. Як? Організувати сімейні семінари чи свята для подружжя і проголошувати біблійне вчення для подружжя, утверджувати цінність сім’ї.

Чому саме на День закоханих?

Щонайменше з чотирьох причин:

  • по-перше, історична легенда прив’язує це свято до подружжя;
  • по-друге, можна використати попутний вітер, який панує у суспільстві: ТБ, журнали, газети, реклама і бізнес – усі говорять і показують, захочуть і рекламують День закоханих;
  • по-третє, суспільство перетворює це свято для проповіді розпусти і аморальності;
  • по-четверте, суспільство переживає кризу сім’ї через відхід від біблійних принципів і через безбожжя. І якнайбільше подружніх пар мають почути вчення Біблії будь-яким способом і у будь який час. А чому б і не з приводу Дня св. Валентина? Особливо в силу попутного вітру?

Знаю, що багато щирих християн і служителів неприязно від носяться до цього “чужого” свята, всіляко його заперечуючи і критикуючи.  І все ж смію запропонувати навіть на таке очевидно не церковне свято подивитися як на можливість, як на ще один, так! талант, який можна або закопати, або примножити! Можна закопати і плювати слиною на аморальне суспільство, на розбещену молодь, на грішні церкви які щось роблять і все не те і не так … і більше нічого не робити.  А можна спостерігаючи за життям суспільства досягати людей там, де вони знаходяться і проголошувати Божі принципи і біблійні істини людям, які, як правило поріг церкви не переступають.

Що можна зробити?

Наприклад те, що наша церква робить уже шість років поспіль. У найближчу суботу до Дня закоханих ми запрошуємо подружні пари на романтичний вечір «Кохати з насолодою».

var13
Запрошення на святковий сімейний вечір

Зворотня сторона зарпошення

Олег Майовських, композитор та виконавець, з дружиною і синами
Олег Майовських, композитор та виконавець, з дружиною і синами

Святково прикрашена зала, урочиста атмосфера, гарна інструментальна музика та сучасні християнські пісні та виконавці, керовані прекрасними ведучими формують особливо теплу атмосферу. І звичайно їжа – для тіла і духа. gnpp9302Вже другий рік маю привілей проповідувати на цьому святі – і просто не уявляю, як би ще могли біля 200 подружніх пар почути біблійне вчення про шлюб, про відповідальність і про Спасителя Ісуса, особливо якщо на подібний вечір вони вперше потрапляють у християнське середовище?

d0b1d0b5d0b7-d0bdd0b0d0b7d0b2d0b8-1

Найкращі ведучі вечора Алла і Станіслав Ґрунтковські
Найкращі ведучі вечора Алла і Станіслав Ґрунтковські

gnpp9372

P.S. Пишучи цю замітку, натрапив на статтю в християнському інтернет-журналі «День святого Валентина» – розпусне свято в сучасній обгортці». Все було б нічо, якби автор не студент православної семінарії, який вказує на римську дохристиянську (а відповідно аморальну) історію свята: так от шановний четвертокурснику, досліди кожне християнське свято, яке шанує Церква – переважна більшість з них замінюють якесь поганське! свято. І як виявляється,  саме з метою вичавити поганство з народної свідомості (такі пояснення знаходив у шанованих авторів-священнослужителі). А якщо взяти до уваги українські християнські традиції – від куті до паски – їх і дотепер неможливо відчистити від поганьства. Шукай кращих аргументів проти, або ж… використовуй привід для ствердження біблійної істини!

1 thought on “Чим для Церкви корисний День закоханих (св. Валентина)?

  1. “…можна спостерігаючи за життям суспільства і досягати людей там, де вони знаходяться і проголошувати Божі принципи і біблійні істини людям які, як правило поріг церкви не переступають…”

    Як на мене, позиція справді здорова і жива! Це контекстуалізація, а не компроміс, що завжди путають прихильники фраз таких як “не церковне святo”, “свято розпусти” і т.п.
    Хай Бог благословить Вас, щоб і тепер багато пару знову почули біблійне вчення про шлюб, про відповідальність і про Спасителя Ісуса і почуте дало плід у їхніх люблячих серцях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *