Перше вересня: куди йти – в церкву чи у школу?

20130804-145625.jpg

Скажу прямо – це справжня дилема для тих християнських родин, які свідомо щонеділі відвідують церковні богослужіння.
З одного боку міністр і Конституція вимагають День знань проводити 1 вересня (у цьому році 1.09. припадає на неділю), а з другого боку уже третє тисячоліття йде, як правдиві християни щиро доримуються неділі, особливо присвячуючи цей день Богов і спільному богослужінню, родині та ближнім.
З одного боку, наказів влади потрібно слухатися, але з іншого боку дивно, коли вседержавно і на усіх рівнях святкується ювілей хрещення Русі і, водночас, нехтується право хрещених на 1000-річну традиційну щонедільну богослужбу.
З одного боку для працюючих батьків неділя – це зручний день для першого дзвоника, з другого – у попередні роки всі, хто з батьків насправді хотів, були присутні і не в неділю на шкільному святі.
З одного боку… тай все. Більше не придумав аргументів на користь того, щоб іти першого на свято в школу.
У багатьох баптистських церквах (про них точно знаю) перша неділя вересня – це день особливої молитви і благословіння усіх школярів і студентів, вчителів і викладачів. А ще заохота до старанного навчання, до поваги і дружності.
Звичайно, з одного боку – це виключне право батьків вирішувати, куди вони підуть у неділю з дітьми (і служитель не має права на докір, якщо буде не так, як він вважатиме вірним).
А з другого боку хочеться все-таки написати листа пану міністру чи прем’єру, щоб вони таки враховували тисячолітню тридицію – ну не можна діяти настільки бюрократично в кращому разі і по комуністично-совєцкому в гіршому (хоча засвоєний з молоком матері “науковий” комуністичний атеїзм не так просто і через 20 років вивітрити). Варто бути чутливішим до 1025-річної історії – хрещення не лишилося подією сивої давнини: сьогодні хрещених християн не зрівняти більше!
Повертаючись до поставленого питання скажу: я піду разом з усією родиною на богослужіння. І не просто тому, що я пастор. Але через необхідність разом з християнською родиною схилитися у поколінні і подяці перед Творцем і разом просити Його благословення і не лише на свої родини, але й на школи і педагогів, на мера і Президента, на весь наш народ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *