Чи існує ще пророчий дар?
І сказав Господь до Мойсея: Дивись, Я поставив тебе замість Бога для фараона, а твій брат Аарон буде пророк твій. (Вихід 7:1)
Ти будеш говорити все, що Я накажу тобі, а брат твій Аарон буде говорити фараонові… (Вихід 7:2)

Сьогодні прочитав уривок, який дозволяє ближче споглянути природу і сутність пророчого служіння. Жодного разу не звертав увагу на перший текст сьомого розділу книги Вихід мабуть через масштабність і гостроту наступних подій. А останні два місяці надто часто мова заходила про дари Духа, про мови і звичайно про пророцтва. Це загострило погляд, але не без Духа Божого.
1. “Аарон буде пророк твій“. Пророк сам-по-собі бути не може. Він існує лише по відношенню до. Інакше це уже не пророк. Лжепророк незалежний, куди хоче туди іде, що хоче те робить.
2. “Я накажу тобі, а брат твій Аарон буде говорити фараонов”. У пророка немає своєї вістки. У нього може бути свій стиль і своя манера, але у нього немає свого приватного послання. Він служить лише передавачем (радіом). Лжепророк і самозванець усе рішає сам і визначає що й коли буде говорити. Правдивий пророк підкорений Богові і чекає слова від Нього.
3. Пророк може знати увесь Господом задуманий план (Мойсею Бог змальовує як буде реагувати фараон, що у відповідь на це зробить Господь і для чого Він цим усім займається), може знати тільки частину плану (Мойсей не знав про сорок років небезпечної і клопіткої мандрівки), а може знати лише наступний крок (“Коли буде до вас говорити фараон, кажучи: Покажіть своє чудо, то скажеш Ааронові: Візьми свою палицю, та й кинь перед лицем фараоновим, нехай станеться вужем” 7,9). Це залежить від того, що Господь задумав відкрити своєму рабові, а не від віри і пророчого дару.

Висновки
1. Чи існує пророцтво сьогодні? Як воно тоді виражається?
Певний, що існує. Можливо я відважуся навіть назвати кожного слухняного Духу Святому християнина пророком. Ось що очевидне:
1) Бог своєму священству царському має що сказати;
2) Господь наділив Своє священство царське місією – ми є посланники до світу і
3) Бог хоче говорити до сучасних “фараонів” і “єгиптян”, але це Він може і хоче робити через Своїх священиків, тобто через Церкву!
Отже благовістя світові – це є один вид пророчого служіння, де ми, маючи послання від Бога передаємо його далі.
2. Думаю, що пророче служіння також особливим чином виражається у проповідницькому служінні. Коли проповідник перебуваючи у тиші вивчає Слово, роздумує над ним, то Дух Святий відкриває/посилає думки, які потрібні, важливі, дороговказуючі або церкві в цілому, або ж окремим християнам зокрема.
3. Мудра порада слухняного Богові християнина, особливе побажання, проказане духовною людиною може бути так само пророчим словом.
Але виявити послух як і розрізнити від невірного слова може духовно розвинений християнин. Як і бути носієм пророчого слова може бути слухняний Богові християнин.
Ось і причина, чому сьогодні насправді мало правдивого, не підробленого пророчого слова: н-е-п-о-с-л-у-х. (багато сьогодні псевдопророцтв і лжепропроцтв). Наша проблема – не здатність\невміння слухати і чути тихий голос Дух. А як це можливо здобути не розвиваючи духовні дисципліни – постійний час молитви і активного пізнання Слова; практика послуху братам і сестрам, роздумування над записаними Божими словами, пізнання кожної Особи Триєдиного Бога – Отця, Ісуса Спасителя і Духа Святого і Його дії.
Очень хорошая статья! Ободряющая и проливающая свет на понимание что же такое дар пророчества. Спасибо \"Микола\" (с русским переводом твоего имени ты у меня совсем не ассоциируешься))).
В статье все просто и понятно.
А ведь как раз из-за неправильного понимания что делать с даром пророчества и возник целый ряд сект и лжеучений.
В дополнение к теме стих из Откр. 19:10.
\"10. Я пал ниц к его ногам, чтобы преклониться. Но он говорит мне:
— Смотри, не делай этого! Я такой же слуга, как ты и твои братья, что свидетельствуют об Иисусе! Поклонись Богу! Ведь свидетельство Иисуса — это дух пророчества.
(Откровение Иоанна Богослова 19:10)\"