ПЛАЧ НАДАРЕМНО

Божі обітниці дійсні тільки для людей віри

32 І пустили вони між Ізраїлевими синами злу вістку про той Край…

14,1 І плакав народ той тієї ночі.

14,4 Оберімо собі голову, та й вертаймось до Єгипту!

Числа 13-14

Зла вістка чи злі вісники

Яка людина у середині сама, таким вона бачить і світ навколо. Зла людина бачить зло, сліпа – темряву, весела – нагоду порадіти. Система поглядів на світ визначається світоглядом. А світогляд визначається релігією. Релігія – це базові стосунки людини з потойбічним\невидимим\духовним світом.

У християнстві як і в юдаїзмі ці стосунки ініційовані зверху. Вірити в припис згори – означає згідно нього впорядковувати своє життя. Об’явлення згори проголосило: Я ДАМ ВАМ…

Світогляд же сказав: це не логічно, бо раніше такого не було, і тому впевненості ніякої. Отже, все, що вони бачили було трактовано згідно ось цього безбожного світогляду. Тому злі\безвірні\безбожні вісники ширили «злу вістку».

Плач надаремно

А що після таких висновків робити як не плакати. До того ж розквітла неприборкана фантазія, і велетні в народній уяві ставали ще страхопудливішими як вочевидь. Серця слухачів мали той же поганський світогляд – побачив – затремтів, замість побачив – подумав – згадав – протиставив.

Тому залишався плач, який повністю надаремний, непотрібний, безглуздий, бо безпідставний.

Вертаймося, щоб повільно вмерти

Кривий світогляд ґрунтований на невірних релігійних уявленнях веде до помилкового шляху – назад, в болото. Так, там смерть настане не одразу, але вона неминуча. Ще й без надії на визволення.

Мені десь сподобалася їхня реакція – оберімо нового проводиря… Отже, вони були на 100 відсотків упевнені, що Мойсей з ними не піде. Отже він доніс свою позицію настільки ясно, що вони знали, він з ними назад не піде. Крапка. Гарна лідерська якість – знаючи шлях, не йти за натовпом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *