ПЕРШИЙ ДЕНЬ СЕМІНАРУ “БОГОСЛУЖІННЯ: ВЧЕННЯ І ПРАКТИКА”

img_2408

Швидко завершився перший день (21.03.13) навчального семінару в Ірпені «Богослужіння: новозаповітне вчення та практика церков ЄХБ». Ми роздумували про важливість теми богослужіння і його дотичності до життя людини, шукали найкраще слово для описання спільної зустрічі християн. А ще ми споглядали різноманітні зібрання описані у Діях Апостолів і говорили які складові частини баптистських богослужінь. Разом дискутували про те, якій частині богослужіння скільки часу приділити. Кожен з нас роздумував і ділився, які частини богослужіння є тими, що пригнічують людей у церкві, а які є особливим благословенням. Дуже важливою і різносторонньою була дискусія щодо богослужіння з Вечерею Господнimg_2429ьою. Теми були викладені пасторами Микола Романюк і Сергій Перевишко (Ірпінська Біблійна img_2441Церква), Іван М. Романюк (голова Львівського ООЦЄХБ). Останній головну відповідальність за все, що відбувається на богослужінні поклав на пастора – коли проповідники погано проповідують, і коли хор погано співає, і коли віруючі не зростають… Для присутніх служителів був важливий момент оцінити і зважити своє служіння. Але й були корисні і практичні ідеї для розвитку.

Очікуваний вечірній круглий стіл пасторів щодо баптистського богослужіння і викликів сучасності пройшов, ні, пролетів на одному диханні. Адже це були дві години відкритої розмови на актуальні питання: для чого недільні богослужіння; які частини богослужіння найважливіші; скільки проповідей має звучати на богослужінні – одна, дві чи три і чому; що таке церковна музика і які стилі пастори ніколи допустять у церкві та про плюси і мінуси нових та старих пісень; чи потрібно враховувати нецерковних людей у приготуванні спільних зібрань; як потрібно готувати богослужіння. Різний вік пасторів та особистий і церковний досвід зробив бесіду насиченою та всебічною. Подяка усім учасникам за живе, відкрите спілкування.

img_2409У п’ятницю буде мова йти про такі важливі складові частини богослужіння як проповідь і спів, а також будемо вчитися практично на прикладі розвитку богослужіння у церкві «Голгофа» (пастор Олександр Савич, м. Луцьк) та участі у молодіжному молитовному зібранні (Ірпінська Біблійна Церква). А в суботу звернемось до ще однієї складової частини богослужіння – молитва та молитовні зібрання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *