ОРГАНІЗМ ЧИ ОРГАНІЗАЦІЯ

20130313-123454.jpg

Прочитав неабияк цікавий абзац у Щедровицкого (Методология организации, руководства и управления):

Организации не имеют саморазвития. Их могут развивать только люди. Организации окостеневают, заходят в тупик, становятся неадекватными ситуации.

Так от, ми як правило вірно стверджуємо, що церква – то не організація, а організм. Але кожний живий організм сам по собі, за своєю природою так чи інакше живе, розвивається, розмножується.
Якщо це так, то ТО ЧОМУ ЧИМАЛО баптистських церков буквально по тексту: “окостеневают, заходят в тупик, становятся неадекватными ситуации”? Чи не тому що пресвітери та братерські ради перетворили їх в організації? А організації відповідно “не имеют саморазвития. Их могут развивать только люди.” А люди (служителі) не вміють, не хочуть, не бачать і не розуміють що і куди розвивати. Гірше за це – людям у своїх церквах не дають свободи для служіння, аби не получиться щось не те і не так. Якесь замкнене коло. Розірвати його можуть розумні або богобоязливі служителі. Але закостенілість, недалекоглядність, неєвангельське владо- і славолюбство, поверхневість і духовна гордість не дозволяє багатьом служителям упокорено вчитися, експериментувати, робити помилки і виправляти їх, йти вперед, ставити цілі і досягати їх.
Що робити громаді, якщо її служителі не ростуть, не розвиваються, не дають рости і розвиватися іншим? Вирішувати громаді…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *