СЕМІНАР СЛУЖИТЕЛІВ СЛОВА

zastavka

У Центрі християнського життя України (м. Ірпінь) завершився другий чотириденний семінар для проповідників. 50 братів – служителів Слова  з усієї України поглиблювали свої знання і навички у проповідуванні.

IMG_7082

Головна тема семінару – тематична проповідь була викладена з різних сторін. Пастор Сергій Перевишко виклав сім кроків у підготовці тематичної проповіді та виявив головні небезпеки, які підстерігають проповідників саме у приготуванні тематичної проповіді. На основі досвіду і практики Ірпінської Біблійної Церкви пастор Микола Романюк виклав, чому тематична проповідь важлива для церкви. Іван Романюк, голова Львівського обласного об’єднання церков, знову ж на основі значного досвіду викладав як проповідувати на свята та у особливих ситуаціях як то Вечеря Господня, похорон, шлюб, молитва над дитиною.

Пастор Сергій Сологуб виявив проблему і брак проповідей про Бога: з одного боку всі проповіді мали б бути про Господа, а з другого – проповідники уникають відкривати природу, єство та велич нашого Бога. Пастор Сергій ділився досвідом і навчав як вірно і біблійно проповідувати про нашого Творця. Зі свого боку др. Михайло Черенков вказав на три богословські теми які дуже важливі і близькі для благовістя: створення і падіння людини, втілення Боголюдини та через Духа Святого створення нової людини.

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ

На цьому семінарі мені сподобалися проповіді Сергія Сологуба тому що його тема «Безлімітний Бог» відкрила очі на більшість моментів досконалості Нашого Господа (дякую). І ще корисна лекція була у Сергія Перевишко: він чітко висвітлював проблеми проповідників, над якими особисто я не замислювався але завдяки Сергію більш уважно став відноситись до того, що я кажу, як молюсь і чого навчаю інших. Проповіді пастора Рьотінга відрізнялися від інших, вони мали серйозне налаштування та сувору правду, про яку ми соромимось говорити. Але не дивлячись на його серйозне обличчя, порадувало, що почуття гумору у дітей Божих добре, я став по новому дивитися на план і підготовку проповіді. І буду намагатися дотримуватися порад. (Черкаська обл.)

IMG_7099Підчас семінару отримав натхнення ще більше працювати над служінням проповіді і над собою як проповідником. Вирівняв своє розуміння стосовно тематичної проповіді, отримав той напрямок у якому треба рухатись. (м. Рівне)

Очень важным был обоснованый подход к тематической проповеди и что тематическая проповедь это нормально. Также информация как тематическую проповедь сделать библейской а не «отсебяченой». Было преятно услышать две проповеди о Боге – сложные и как считают скучные темы были представленны интересно и с нужной стороны. И еще семинар Черенкова. Я думаю это ответ на мой вопрос «о чем проповедывать неверующим вне церкви». Показаны векторы в которых нужно развиваться. (м. Запоріжжя)

Приклади братів на тематичну проповіді на біблійних годинах допомогли мені зрозуміти важливість і практичність такої проповіді. (Вінницька обл.)

Мне было полезно иследование или упорядочевание «тематической проповедь» все ньюансы которые касались этой стороны проповеди. Хорошие примеры тематических проповедей ИБЦ, хорошие примеры проповедей сериями, хорошие советы. (Луганська обл.)

Обычно о проповеди думаешь обособленно, в отрыве от слушателей, а здесь и Перевышко и Ретинг говорили, практически об одном, только с разных сторон: помнить о слушателях на уровне подготовки – зачем, почему мы хотим говорить то, о чем думаем проповедовать. (Донецька обл.)

IMG_7141Пастор Ґ.Я. Рьоттінг натхненно і багатогранно вчив і заохочував проповідників до глибокої і всебічної підготовки до пропоповіді: занурення у текст Писання, всебічне дослідження його. Велике значення має для проповідника розуміння його слухачів, а тому він має бути близьким до людей, дотичний до їхніх проблем та світогляду.

Відзначу особливу тему: “Проповідь мистецтвом: музика і пісня”. Її різнобічно виклали брати Сергій Білокінь і Олександр Корчевний, які є талановитими музикантами, музичними фахівцями, дириґентами і викладачами. Обидва викладачі глибоко і різнобічно виклали тему: роль музики у житті людини, історичний розвиток музики і співу у церковній історії, поширена практика сьогодення. Важливим мені видався заклик братів до проповідників і служителів найсерйозніше відноситися до того, що ми співаємо, адже пісня це перше сильне враження, яке захоплює гостей наших церков. А також це перший і найсильніший вчитель доктрин для молодих і зрілих християн і це фактор, який має безперечний впливає на єдність церкви.

Мені виглядало добрим прикладом участь у семінарі команд проповідників з трьох церков: спільне навчання дозволяє братам у єдності розвивати бачення і шукати шляхів для розвитку проповідництва у їхніх церквах. Показово, що це проповідники і служителі з молодих і зростаючих церков.

Підсумок багатьох лекцій, дискусій та спілкування: проповідник потребує навчатися і зростати, щоб бути вірним служителем Словом, для збудування Церкви.

Таким був другий проповідницький семінар. За рік наступний, якщо Господь затримається.

IMG_7102_cr

1 thought on “СЕМІНАР СЛУЖИТЕЛІВ СЛОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *