СВЯТО ЦЕРКВИ

d0bad0bed0bfd0b8d18f-photomigcomПерша неділя березня всупереч невесняному холоду і снігу видалася теплою і особливою через свято хрещення і причастя. Переглядаючи вчорашні фотографії особливо кинулася у вічі загальна фотографія – не темно-сірому тлі присутніх особливо виділився перший ряд людей зодягнених у біле. Символічно і неповторно, але десь приблизно такий контраст мав би бути між дітьми Бога і цього світу. Особливо коли ми будемо одягнені в однаковий одяг, коли ми живемо посеред народу і культури, коли немає або дуже незначні зовнішні відмінності – все одно у відродженого християнина є щось таке, що створює ось це сяйво. Мабуть це коли ми дозволяємо Божому Духові через нас проявлятися. Це відмінне в натовпі сяйво особливо здатна породити жива віра в живого Бога. Живою називаю віру яку безперервно практикують – її видно.

dsc_9696… Символічний одяг, справжня радість і очевидний трепет супроводжував учасників одразу двох таїнств – Хрещення і Причастя. І так мало бути, бо одна справа знати що Писання вчить про хрещення, а друга особисто покоритися заповіді. Мало бачити, як звершується Хліболамання, важливо бути причетним до тіла і крові Господа. Ті одинадцятеро, хто хрестилися мали змогу пережити одночасно подвійне ототожнення спочатку зі смертю та воскресінням Ісуса у хрещенні, а тоді знову зі смертю і єдністю з Ним та іншими віруючими у Причасті.

Святу сприяли не лише в біле вбрані молоді люди, але й музичний гурт (Сергія Моргуна) і піднесене слово до Вечері Господньої Станіслава Ґрунтковського і молитва та слово настанови Григорія І. Коменданта. Окрема подяка гостинній Бучанській церкві ЄХБ “Віфанія” – за просторий зал Дому молитви з баптистерієм.

Уже вкотре відзначаю про себе особливу атмосферу радості яка супроводжує свято хрещення в нашій церкві. Мені емоція радість значно ближча і щиріша і “євангельскіша” ніж релігійно-пафосне торжество. Спостерігаю у Євангелії що і Ісусові щира радість була ближча як фарисейське “благочестя” (воно не напускне – у них воно зовсім щире).

d0bad0bed0bfd0b8d18f-gnpp2050А ще щиро радів, що виконати заповідь були готові головним чином молоді люди. Хтось довго йшов до цього рішення, хтось швидко, хтось з дитинства знав про хрещення по вірі, а хтось ще рік тому і не здогадувався, що таке існує – але усіх їх об’єднувало бажання засвідкувати про свою віру в Господа Ісуса Христа.

img_1423Їх як і нас чекає понеділок, вівторок… і кожний день, який стане викликом бути як усі, як колись чи світити вірою і любов’ю, яка насправді поселилася в нас. Бо Дух Божий живе у нас – Дух життя і любові, Дух самопожертви і милосердя, Дух Святий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *