ЧИМ ДЛЯ МЕНЕ ЗНАЧИМИЙ ЛЮТЕР?

СЬОГОДНІ (31 жовтня) – ДЕНЬ РЕФОРМАЦІЇ. ПОДУМАЛОСЯ, А ЧИМ ДЛЯ МЕНЕ ЗНАЧИМИЙ ЛЮТЕР?
Найбільше і найперше – це мужність не миритися з неєвангельськими ідеями, системами і практиками від кого б вони не виходили. Для мене це постійний приклад не чекати і не залежати від рішення навіть більшості і бути готовим до скромного але рішучого виступу ‘в десятку’.
Люблю Лютерову зфокусованість на Слові Божому, яке він глибоко вивчав, викладав, перекладав і навчав. І вважав, що поки він це робив і відпочивав, то Слово і звершило усю Реформацію.
Хоч мені часто і не подобається різкість, груба прямота та безапеляційність (більше імпонує манера Еразма), думаю без них Лютер не ‘прозвучав’ би мов грім, мов ясна блискавка як перед студентами, ченцями і теологами, так і перед князям, селянами і ремісниками.
А ще вважаю неперевершеним те, що цей пастор зробив для своєї рідної мови – німецька мова Лютерового перекладу Біблії не просто стала мовою народу: вона прислужилася єдності людей, просунула літературу, вплинула на музику і мистецтво.
Що ще скажу про тебе брате Мартін? Ти небезпомильний, як і всі Божі святі, але горячий для Ісуса, Його Церкви і свого народу!

20131031-004809.jpg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *